جدیدترین برنامه غذایی برای لاغری بانوان (2019)

از آن جایی که اولین قدم برای لاغر شدن، داشتن یک اراده قوی است، داشتن یک برنامه فیتنس به همراه جدیدترین برنامه غذایی برای لاغری حالا یکی از محبوب ترین روش ها برای جلوگیری از افزایش وزن به شمار می رود. با این حال اینطور نیست که داشتن چنین برنامه ای همیشه می تواند به سادگی به موفقیت ختم گردد.

در گذشته انسان ها نیازی برای داشتن ورزش و نرمش دلیلی نداشتند. در مقایسه با فناوری که امروزه در اختیار داریم، تکنولوژی که آن ها در اختیار داشتند بسیار پایه بود و نمی توانست به آن ها در داشتن یک زندگی ساده و راحت کمک شایانی کند. با این که آن ها نیز ابزار هایی در اختیار داشتند، مردم گذشته نیاز داشتند که همه کارها را از کاشتن و تولید غذا، ساختن خانه ها یا پناهگاه، مراقبت از خود در برابر خطر ها و غیره خودشان انجام دهند.

انجام این کار های ضروری و مهم به انرژی زیادی نیاز داشت که افراد صرف می کردند. انجام این کار معمولا نیز منجر به ورزش کردن و داشتن تناسب اندام میشد.

در نتیجه، مردم می توانستند بدون این که از آن خبر داشته باشند ورزش و نرمش کنند. از آن جایی که در دنیای امروز برای انجام هر کاری یک ابزار وجود دارد که انجام آن کار آسان شده باشد، انرژی که ما باید صرف کنیم کمتر و کمتر شده است و حالا با مشکلی مثل افزایش وزن مواجه هستیم.

رژیم لاغری زنان

جدیدترین برنامه غذایی برای لاغری

این برنامه غذایی بدنسازی که در سال 2019 از سوی کارشناسان برای کاهش وزن مطرح شده است، شامل چند بخش می باشد:

  • بخش اول

تفاوت مردان و زنان در رژیم غذایی و مواد مورد نیاز بدن

در نگاه اول، ممکن است به نظر برسد که تفاوت بسیار کمی بین برنامه های رژیمی و فیتنس زنان با مردان وجود داشته باشد. آن ها در حالت پایه به مربی و برنامه ریز برای ورزش منظم نیاز دارند و در عین حال باید رژیم غذایی خاصی را دنبال کنند.
از آنجایی که مردها و زن ها تفاوت های فیزیکی کمی با هم دارند، این منطقی (و البته ساده) به نظر می رسد که برنامه های تمرینی و تغذیه ای نسبتا مشابهی را با توجه به تفاوت های فیزیکی آن ها طراحی کنیم. متاسفانه ما اکثر اوقات می بینیم که چگونه این عدم اهمیت منجر به ناموفق بودن در تنظیم وزن و سلامت می شود.

علی رغم این که تفاوت ها بسیار کوچک و کم هستند، اما باید به این تفاوت هایی که با آقایان دارید اهمیت جدی بدهید. در بیشتر اوقات همین توجه به جزئیات است که سرآغازی برای موفقیت می شود. به عنوان مثال اهمیت دادن به میزان کالری مورد نیاز برای آقایان و خانم ها.

 

میزان کالری مورد نیاز بدن زنان

نه تنها برای سلامت ماندن بدنمان به مصرف کالری ها نیاز داریم، اما چه بخواهید باور کنید یا خیر، مصرف کالری در نگه داشتن وزن خود در حالت ایده آل تاثیرگذار است. وقتی که میزان کالری مصرفی ما کمتر از میزان استاندارد و پیشنهادی میشود، بدنمان به حالت زمستان می رود. در این حالت، بدن از کالری هایی که از قبل موجود هستند استفاده می کند و آن ها را تبدیل به چربی خواهد کرد تا انرژی داشته باشید.

بدن زمانی تبدیل کردن کالری ها به چربی را متوقف می کند که شما میزان کالری مناسب را وارد آن کنید. به همین خاطر هم هیچ رژیم غذایی از فرد نمی خواهد مصرف کالری را متوقف کند. همچنین اکثر کسانی که رژیم می گیرند و معتقدند عدم مصرف کالری کلید موفقیت آن ها است در نهایت ناموفق خواهند بود.

از آن جایی که تفاوت های بین برنامه های تغذیه و فیتنس بانوان تفاوت های جزئی با آقایان دارند، اکثر خانم ها فکر می کنند مصرف کالری در حدود مساوی با آقایان یک راهکار صحیح است. اما چنین ایده ای نادرست است. میزان حجم عضلات و چربی شما به نسبت آقایان کمتر است و این ربطی به بزرگی و بلندی قد شما ندارد.

به همین خاطر میزان کالری مورد نیاز شما کمتر از آقایان است. در نتیجه نه تنها مصرف کمتر کالری به نسبت آقایان برای شما مناسب است، بلکه برای داشتن سلامت و تناسب وزن باید حتما این سیاست را در پیش گیرید. اما این بدان معنا نیست که تنها با دانستن این موضوع که میزان کالری مورد نیازتان کمتر از آقایان است موفق می شوید.

نه تنها باید بدانید که میزان کالری مورد نیاز شما دقیقا چقدر است، بلکه باید دیگر دستورالعمل های عمومی و ضروری را جهت پیگیری برنامه رژیمی و تناسب اندام خود پیگیری کنید. در بخش دوم مقاله پیرامون این دستورالعمل های ضروری صحبت خواهیم کرد.

کالری مورد نیاز زنان و مردان

  • بخش دوم

دستورالعمل ضروری برنامه رژیمی و تناسب اندام

از آن جایی که تفاوت های بین آقایان و بانوان در زمینه رژیم های غذایی و فیتنس بسیار کم هستند، اگر یک خانم در اجرای برنامه ای که انتخاب کرده است دقت نداشته باشد، احتمال شکست خوردن وی در آینده بالا خواهد بود.

یک زن نه تنها باید به این موضوع دقت کند که تفاوت هایش با آقایان چگونه باید در رژیم غذایی و فیتنس مورد نظر قرار گیرد، بلکه یک سری از نکات و ترفند های کلی در این حوزه را نیز باید مد نظر خود قرار دهد.

با این که دو دستورالعمل مهم برای پیگیری یک برنامه مورد نظر داشتن ورزش منظم و دنبال کردن رژیم غذایی هستند، اگر در مورد دستورالعمل های موجود ایده واضحی نداشته باشید، احتمال شکست شما وجود دارد. اگر با دقت تمامی دستورالعمل ها را دنبال نکنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟

برای کمک به شما جهت اجتناب از شکست، تعدادی از دستورالعمل های ضروری را در ادامه با هم مرور می کنیم:

نوع درست از چربی را در میزان مناسب مصرف کنید.

با این که در نگاه اول اینطور به نظر می رسد که عدم مصرف هیچگونه چربی در رژیم غذایی ایده خوبی است، اما انجام چنین کاری به دو دلیل زیر اشتباه است:

  • اول از همه این که چه بخواهید و چه نخواهید برای سالم ماندن باید به مصرف چربی ادامه دهید. نه تنها چربی ماده ای است که بدن شما آن را به انرژي تبدیل می کند، بلکه باید حتما از چربی استفاده کنید تا بدین وسیله بدن شما به حالت زمستان که بالا در موردش حرف زدیم نرود.
  • دوم این که برخی از انواع چربی ها برای شما بسیار مفید هستند و این غافلگیرکننده است. به عنوان مثال چربی های اسیدی امگا 3. این چربی ها که معمولا در داخل ماهی وجود دارند دارای مزایای متعددی هستند که یکی آن ها کاهش ریسک مریضی و مشکلات قلبی است.

مصرف پروتئین را متوقف نکنید

گاهی اوقات افرادی که در رژیم هستند تصمیم می گیرند که ناگهان به سمت سبزیجات رفته و گیاه خوار شوند. آن ها این کار را می کنند چرا که از نظرشان عدم مصرف گوشت، شیر، تخم مرغ و دیگر غذاهی مشابه می تواند به آن ها در کاهش وزن سریع کمک کند. اگر شما هم چنین برنامه ای دارید پیشنهاد می کنیم همچین کاری نکنید.

تمامی غذاهای ذکر شده در بالا دارای پروتئین هستند. بدن شما به این ماده نیاز دارد تا علاوه بر حفظ عضلات و حجم آن ها، عضلات جدیدی بسازد. بدون پروتئین هیچ کدام از این موارد تحقق نخواهد یافت. بدیهی است که برای سالم ماندن هم باید حجم عضلات شما حفظ شود و عضلات جدید ساخته شوند.

اگر به خاطر افزایش وزن مربوط به مصرف پروتئین نگرانی دارید، استفاده از گوشت بدون چربی و شیر کم چرب می تواند به شما در اجتناب از این مشکل کمک شایانی کند.

برنامه غذایی بانوان

میزان مصرف قند و شکر خود را کنترل کنید

داشتن یک برنامه رژیمی و فیتنس قطعا شما را وادار می کند به باشگاه بروید. با این که رفتن به باشگاه یکی از بهترین راه ها برای حفظ سلامت و رسیدن به وزن ایده آل به شمار می رود، ممکن است ناخواسته غذاهای نا سالمی را در آنجا مصرف کنید. به عنوان مثال نوشیدنی های انرژی زا. اکثر این نوشیدنی ها می توانند انرژی شما را افزایش دهند چرا که حجم زیادی قند در آن ها وجود دارد.

میزان قندی که بدن شما دریافت می کند تاثیر زیادی بر روی سطح انسولین آن دارد. انسولین ماده ای است که بدن شما می سازد و از آن برای تبدیل قند به انرژی استفاده می کند. هرچه قند خون شما بالاتر باشد، انسولین تولیدی بدن شما نیز برای تبدیل بیشتر خواهد شد. هر چه شکر بیشتری در بدن شما تبدیل به انرژی شود، چربی کمتری تبدیل به انرژی می شود.

هر چه بدن شما چربی کمتری را تبدیل به انرژی کند، باید بیشتر ورزش کنید تا بتوانید چربی باقی مانده را بسوزانید و نتیجتا دنبال کردن برنامه رژیمی و فیتنسی که دارید سختتر از حالت عادی خواهد بود. بالا بودن سطح قند در خون شما می تواند منجر به بروز بیماری هایی نظیر دیابت شود.

برای این که بتوانید هم سلامت خود را حفظ کرده و هم به وزن ایده آل برسید، باید حتما برنامه رژیمی و فیتنسی که انتخاب کرده اید را منظم و با دقت دنبال کنید. انجام این کار نیازمند دنبال کردن دستورالعمل هایی است که در بالا آن ها را ذکر کردیم. با توجه به این که توانستیم همه این موارد را به خوبی برایتان شرح دهیم امیدواریم بتوانید راحت تر به اهداف خود برسید.

باشگاه ورزشی مدرن | یوگا | تی آر ایکس | ایروبیک | فیتنس

🚗 شعبه 1 : خیابان ولیعصر | بالاتر از زعفرانیه | خیابان یکتا | نبش فهمیده

☎️ شماره تماس شعبه : ۲۲۷۵۹۶۸۱

🚗 شعبه 2 : بلوار مرزداران | بعد از پل یادگار | خیابان سپهر | کوچه سپهر 2 | مجموعه شهربانو | طبقه 5

☎️ شماره تماس شعبه : ٤٤٢٣٨١٢٦

🚗 شعبه 3 : سعادت آباد | علامه شمالی | ٢٠غربی | پلاک۲۷ | مجموعه ورزشی آرسین

☎️ شماره تماس شعبه : ۰۲۱۲۲۰۸۸۳۶۹

🚗 شعبه 4 : خیابان شهید کلاهدوز | چهار راه قنات | کوچه آقا میری | کوچه بهیار

☎️ شماره تماس شعبه : ۰۲۱۲۲۷۷۹۰۸۳