فواید کیک بوکسینگ برای بانوان چیست ؟

ورزش کیک بوکسینگ برای بانوان را مانند یک تمرین شگفت آور در نظر بگیرید. این ورزش فواید بسیار زیادی برای خانم ها دارد که در ادامه آن را بیان می کنیم.

1. آب کردن سریع چربی ها

در ترکیبی از تکنیک های هنرهای رزمی و پمپاژ قلبی، کیک بوکسینگ یک تمرین با انرژی بالا است که سوخت کالری و چربی ها را تضمین میکند.

سامی کندی می گوید:

این یک تمرین به طور باورنکردنی موثر است. کیک بوکسینک به تنهایی در ساعت حدود 750 کالری می سوزاند.

طناب زدن و حرکت درجا را اضافه کنید، تا بتوانید هر ساعت نزدیک به 750 تا 900 کالری بسوزانید.

عنصر پمپاژ قلبی کیک بوکسینگ یکی از موثرترین راه ها برای سوختن چربی ها است، به ویژه چربی بد شکمی که با افزایش خطر بیماری های قلبی، دیابت و بعضی انواع سرطان در ارتباط است. مطالعه ای که در مجله فیزیولوژی امریکا منتشر شد دریافت که ورزش های هوازی درمقایسه با ورزش های قدرتی با سوازندن 67 درصد کالری بیشتر به صورت میانگین برای کاهش چربی دور شکم مناسب تر هستند.

2. هماهنگی تمام بدن شما

یک کلاس زنانه فیتال ترکیب کیک بوکسینگ با طناب زدن و MMA، تمرینات دورانی و ورزش های تقویت مرکز بدن است.

کندی بیان میکند که:

به دلیل این که کیک بوکسینگ شما را مجبور میکند که از تمام گروه های عضلانی بدنتان استفاده کنید، اجزای هماهنگ کننده بزرگی در آن وجود دارند.

با استفاده از پد های کیک بوکسینگ، که مغایر با ایر بوکسینگ ساده است، شما کالری بیشری نیز می سوزانید. او می گوید که:

شما همچنین روش کمرتان کار میکنید و دور کمرتان را کمتر میکنید، به این دلیل که هر حرکت در پشتش نیاز به قدرت مرکز بدن خواهد داشت.

همچنین درگیر کردن مرکز بدن درنهایت هماهنگی را بهبود خواهد بخشید، درحالی که حرکات ثابت در کیک بوکسینگ انعطاف و واکنش ها را بهبود می بخشد.

کیک بوکسینگ

3. آموختن حرکات با ارزش دفاع شخصی

درحالی که بسیاری از خانم های برای تمرین جسمی به کیک بوکسینگ رو می آورند، برای بسیاری از افراد جنبه دفاع شخصی در اولویت است. کندی بیان میکند که:

ما با تاکید بر این که، این همان دلیل است که آن را می آموزید، آن را یاد می دهیم، این همان چیزی است که شما می خواهید برای آن استفاده اش کنید، برای بسیاری از افراد مهم است که بدانند چرا بعضی از حرکت ها را انجام می دهند و بعضی قسمت های خاص بدنشان را درگیر میکنند.

داشتن توانایی محافظت از خود یک سرمایه با ارزش است و این به شما قدرت می دهد که بدانید اگر در یک موقعیت خطرناک قرار گرفتید، توانایی برای کمک به خودتان جهت بیرون رفتن ایمن از آن حالت را دارید.

4. بیرون راندن استرس و خشم

بعضی اوقات بهترین راه برای رهایی از استرس بعد از یک روز سخت کاری یک آبجو سرد نیست، بلکه یک فعالیت جسمی شدید است.  کیک بوکسینگ یک راه سالم برای رهایی است بعضی ناامیدی های روزانه از کارتان را برای شما فراهم میکند، چیزی که همچنین به شما برای خواب بهتر شبانگاهی و بهبود تمرکز ذهنی کمک میکند.

کندی بیان میکند که:

این یک رهایی عالی برای ضرب و شتم رئیستان روی پد های کیک بوکسینگ است.همچنین بوکسینگ ترشح اندورفین را افزاهیش می دهد، چیزی که با استرس مقابله میکند.

براساس پژوهشی که در موسسه انسان شناختی و تکاملی در آکسفورد انگلیس انجام شده است، حتی جو گروهی کیک بوکسینگ برای ترشح اندورفین موثرتر است. درحالی که بعضی از انواع فعالیت های شدید این ماده شیمیایی خوب را ترشح میکنند، ورزش های گروهی تاثیر آن را می افزایند.

5. احساس جذاب بودن و اعتماد به نفس

هیچ چیز از ضربه زد به باسن و عالی بودن برای انجام آن شهوت انگیزتر نیست. شدت کیک بوکسینگ به معنی آن است که شما به سرعت پیشرفت و نتایج را مشاهده خواهید کرد. کندی بیان میکند که:

وقتی شما خودتان را در برنامه ای قرار دهید که به معنای واقعی شما را به چالش بکشد و شما آن را به پایان برسانید اعتماد به نفس شما به صورت فزاینده ای افزایش خواهد یافت زیرا کاری را انجام داده اید و می توانید به آن افتخار کنید.